O nás

O nás

Každé zadání může přinést jedinečné řešení, které s klientem společně hledáme.

Architektonická kancelář ov-a vznikla v roce 2007. Její zakladatelé Jiří Opočenský(1978) a Štěpán Valouch(1977) jsou oba absolventi Fakulty architektury ČVUT. V roce 2010 byla založena společnost ov architekti s.r.o. V roce 2012-2013 Jiří Opočenský a Štěpán Valouch vedli ateliér ZAN na FA ČVUT. Jiří Opočenský a Štěpán Valouch jsou autorizovaní architekti ČKA. Kancelář spolupracuje se stálým okruhem specializovaných projektantů. Společnost je pojištěna ve výši 5.000.000,-Kč. V kanceláři v současnosti pracuje 8 architektů.

Návrh v průběhu práce ověřujeme na skicách, vizualizacích a fyzických modelech, širších i detailních měřítek, které jsou důležitou součástí naší práce. Během tohoto procesu často konzultujeme s klientem. Pro každý projekt hledáme jednotící koncept, který lze vyjádřit logem, a který nás vede v průběhu další práce až k realizaci stavby. Návrh by měl za rozumných stavebních nákladů přinést klientovi trvalou hodnotu. Záměr konzultujeme od prvních úvah o investici a pozemku. Podílíme se na všech stupních projektu, zajišťujeme autorský dozor a koordinujeme navazující průzkumy, výběrová řízení, a další procesy vzniku stavby.

Mezi naše klienty patří například Lasvit, Slavonická renesanční o.p.s, Kubík a.s., Centra a.s., Hypoteční banka a.s., hlavní město Praha, MČ Praha 6,3 a 10, Vinohradský pivovar s.r.o. město Klatovy, Čerčany Beroun Hrnčířská s.r.o. a další soukromí klienti.