Každé zadání může přinést jedinečné řešení, které s klientem společně hledáme.

Jiří Opočenský a Štěpán Valouch založili architektonickou kancelář v roce 2007. Spolu s týmem mají za sebou řadu zrealizovaných domů různých typů a velikostí. Jejich stavby se vyznačují originálním výtvarným řešením se silným vztahem k místu. Během procesu navrhování kladou důraz na dialog s klientem, na jasné provozní vazby i na detail provedení. Hledají v návrhu nadčasové řešení, jedinečný prostorový koncept a odpovídající náklady záměru klienta. Pravidelně se účastní architektonických soutěží, řadu z nich vyhráli.

Tým OV-A se rozrostl na patnáct stálých členů, partnerem kanceláře je autorizovaný architekt Ondřej Králík. Sídlo firmy Lasvit získalo hlavní ocenění v České ceně za architekturu 2020, a bylo nominováno na evropskou cenu za architekturu Miese van der Rohe stejně jako Spolkový dům ve Slavonicích. Štěpán Valouch vede atelier navrhování na fakultě architektury ČVUT. K deseti letům kanceláře vydali knihu o postavených domech. Jako porotci se účastní českých i mezinárodních architektonických soutěží.

Architektonická kancelář ov-a vznikla v roce 2007. Její zakladatelé Jiří Opočenský a Štěpán Valouch jsou oba absolventi Fakulty architektury ČVUT.